górne tło

Młodzi kreatywnie o Szymborskiej. Trwa nabór do konkursu

Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej, polskiej noblistki to temat IV edycji „Wojewódzkiego Konkursu Polscy Laureaci Nagrody Nobla”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Czwarta edycja „Wojewódzkiego Konkursu Polscy Laureaci Nagrody Nobla” będzie okazją do twórczego potraktowania polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Formuła akcji dzieli się na konkurs plastyczny oraz konkurs oratorski. W zależności od kategorii wiekowej, młodzi będą mieli przed sobą takie zadania, jak namalowanie kreatywnego portretu noblistki, czy ułożenie monologu na podstawie wiersza Wisławy Szymborskiej.

I etapem konkursu są eliminacje przeprowadzane na terenie szkół, z których zgłaszają się uczestnicy. Uczniowie wyłonieni w ich wyniku, biorą udział w drugim, finałowym etapie. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie małopolskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Chętni wziąć udział w konkursie plastycznym mają czas do 15 marca, zaś do 8 marca potrwa nabór formularzy zgłoszeniowych uczestników konkursu oratorskiego.

Konkurs ma za cel upowszechnianie wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, zachęcenie do poznawania życia i dorobku polskiej noblistki, jak również promocję czytelnictwa, rozwijanie talentów plastycznych, literackich czy oratorskich i pobudzanie wyobraźni młodych.

Organizatorem konkursu jest Prywatna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich przy ul. Kluczborskiej.

Zobacz także: