górne tło

Jeden dzień w mieście dziedzictwa? Konkurs na produkcję filmową!

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co trzeba zobaczyć w Krakowie, jeśli ma się tylko jeden dzień? Co warto przeżyć, czego doświadczyć? Ale może jednak warto się zastanowić, a potem… wziąć komórkę, kamerę lub tablet, popatrzyć od nowa na miasto i podzielić się tym spojrzeniem ze światem? Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa ogłosiła piątą edycję konkursu na krótki film o miastach światowego dziedzictwa. Termin nadsyłania produkcji mija 12 marca.

Konkurs jest organizowany w dwóch grupach wiekowych - dla młodzieży w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat; oraz w dwóch etapach - lokalnym i międzynarodowym.  Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa – Biuro Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta, a międzynarodowego - Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa. 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

Zwycięzcy etapu lokalnego otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowane przez prezydenta Krakowa, a ich filmy będą walczyć w konkursie międzynarodowym. Zgłoszone filmy zostaną opublikowane na stronach miejskich portali oraz w serwisie YouTube.

W etapie międzynarodowym konkursu, którego organizatorem jest OWHC, przewidziano dwie nagrody główne: 1500 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 3000 dolarów kanadyjskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat).

Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom 15. kongresu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego, który odbędzie się w Krakowie w dniach 2-5 czerwca, a ich autorzy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. 

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu i obowiązku informacyjnym.

W razie pytań dotyczących pomysłów na film, jego treści oraz udziału w konkursie prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta – e-mail: agata.mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 616 15 11 (w godz. 8.00-16.00).

Konkurs filmowy