górne tło

Polemika z artykułem red. Aleksandra Gurgula z „Gazety Wyborczej”

W nawiązaniu do artykułu pt. „Rysa na szkle kongresowym” autorstwa Pana Redaktora Aleksandra Gurgula, który 10 stycznia ukazał się w Gazecie Wyborczej, informujemy, że wszystkie naprawy oraz wymiany wyposażenia, które dokonywane są w Centrum Kongresowym ICE Kraków, są realizowane w związku z uszkodzeniami eksploatacyjnymi oraz mechanicznymi, powstającymi w skutek codziennego funkcjonowania obiektu. Dane związane w prowadzonymi pracami zostały przekazane Panu Redaktorowi niezwłocznie po ich przygotowaniu.

W artykule napisano także, że Centrum otwarto „ledwie trzy lata temu”. Inauguracja działalności odbyła się 16 października 2014 roku. W 2019 roku ICE Kraków będzie więc funkcjonował na rynku 5 lat. W związku z tym prowadzenie prac naprawczych, wynikających z realizacji blisko 800 wydarzeń (stan na grudzień 2018 roku), jest konieczne w celu utrzymania infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej w doskonałej kondycji, pozwalającej na sprzedaż przestrzeni ICE Kraków na potrzeby realizacji kolejnych wydarzeń w przyszłych latach, a także utrzymania wysokiego standardu zarówno budynku, jak i organizowanych w nim imprez.

Zadaniem operatora budynku, którym jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, jest utrzymanie go w stanie zgodnym z przekazaną w chwili jego odbioru dokumentacją techniczną, dokładnie opisującą wygląd i charakter przestrzeni. W związku z dofinansowaniem budowy ICE Kraków przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, do zakończenia okresu trwałości projektu nie można wprowadzać w obrębie obiektu zmian funkcjonalnych i technicznych. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów funkcjonowania Centrum po zakończeniu okresów gwarancyjnych oraz trwałości projektu MRPO zostaną rozważone prace, uwzględniające wymianę materiałów wewnątrz dźwigów osobowych.

Monika Chylaszek

dyrektor - rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa

Wydział Komunikacji Społecznej