górne tło

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić weekend? My już zebraliśmy dla Was najciekawsze propozycje! Nie można przegapić kolejnego finału WOŚP – na Rynku Głównym zagrają m.in. Sonbird i Abradab! W niedzielną zbiórkę zaangażują się też krakowskie kina Kika i Agrafka. W teatrze m.in. świetna „Kariera Artura Ui”, a w galerii „Niepodległość” w MNK. Zapraszamy na nasz weekendowy rozkład jazdy!

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! A z tej okazji już tradycyjnie na Rynku Głównym stanie wielka scena, na której wystąpią ciekawi i różnorodni artyści! W tym roku występy rozpoczną się o godz. 16:10 od koncertu Kraków Street Band! Po nich zagrają jeszcze m.in. Ostatni w Raju, Wiewiórka na Drzewie, Sonbird i na finał Abradab. Dokładnie o godz. 20 gwóźdź programu, czyli Światełko do Nieba. Warto połączyć kulturę i pomaganie, aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

A może chcecie wesprzeć WOŚP poprzez obejrzenie filmu? Taką szansę będziecie mieć w Agrafce i Kice już w tą niedzielę. Na specjalne seanse możecie wejść za dowolną opłatą, która zostanie przekazana na cele charytatywne. W Kinie Kika będzie to film Paolo Genovese „The Place”, który zobaczymy o godz. 11:45. Reżyser hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” powrócił i bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy. Z kolei w Agrafce o godz. 14 obejrzymy „Młodość Astrid”, czyli biografię słynnej szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren. Jaka była w młodości autorka „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki”? Przekonajcie się w niedzielę!

Czy ten film pokona wszystkich podczas oscarowej nocy w lutym? Przekonamy się, a póki co „Romę” Alfonso Cuaróna będziecie mogli obejrzeć w Agrafce podczas pokazów specjalnych w niedzielę o godz. 16:15. „Roma” opowiada historię Cleo, młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. Na specjalne pokazy filmu zaprasza też Kino Paradox w niedzielę o godz. 14.

Podróż przez świat kultury już w najbliższą niedzielę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie odbędzie się koncert grupy japońskich bębniarzy Wadaiko Daigen-Gumi. Zespół został założony przez mistrza gry na wadaiko – Motoichiego Yuzawę. Bardzo ważną misją zespołu jest rozpowszechnianie kultury gry na japońskich wadaiko poza granicami kraju, co od początku było celem mistrza Motoichiego Yuzawy. W dawnych czasach bębny można było usłyszeć jedynie podczas bitew, na tradycyjnych japońskich festiwalach czy podczas występów teatru kabuki. Koncert o godz. 18 w niedzielę!