górne tło

Zimowe półkolonie w Krakowskim Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na zimowe półkolonie artystyczno-podróżnicze na ul. Mikołajskiej 2, zajęcia świetlicowe w Klubie Strych na ul. Masarskiej 14, a także „Zimową Akademię Teatru i Tańca” i „Sportowe i zdrowe - ferie zimowe” w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza.

Półkolonie artystyczno-podróżnicze (pierwszy turnus – artystyczny, drugi – podróżniczy) organizowane we współpracy z Fundacją Sztukarnia, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. W programie turnusów zaplanowane są warsztaty podróżnicze, teatralne, plastyczne, muzyczne oraz ruchowe.

Pierwszy turnus w terminie 14-18 stycznia to półkolonie artystyczne „Mały artysta”.

Program zajęć obejmuje m.in.
• warsztaty TEATRALNE: elementarne zadania aktorskie, improwizacja teatralna, pantomima, zadania z rekwizytami, teoria teatru;
• warsztaty PLASTYCZNE: rysunek, malarstwo, martwa natura, street art;
• warsztaty RĘKODZIEŁA: kolaż, decoupage;
• warsztaty MUZYCZNE: emisja głosu, piosenka aktorska, śpiew grupowy, śpiew z akompaniamentem ukulele;
• warsztaty TANECZNE: improwizacja taneczna, taneczny mix, taniec towarzyski, polskie tańce ludowe, podstawy tańca klasycznego, tańce etniczne.

W programie każdego turnusu półkolonii zaplanowane są wystawy i pokazy pracy warsztatowej. Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi Artyści, występując i prezentując swoje prace.

Drugi turnus w terminie 21-25 stycznia to półkolonie podróżnicze „Mały podróżnik”.

Każdy dzień drugiego turnusu związany będzie z innym kontynentem i jego kulturą. Uczestnicy udadzą się zatem do Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Ameryki Północnej – poznają kraje, tańce etniczne, potrawy, stroje i języki. Będą śpiewać, śmiać się oraz tworzyć piękne rękodzieła. Wszystkie zajęcia będą multisensoryczne, kreatywne i pobudzające ciekawość świata.

Informacje i zapisy: fundacjasztukarnia@gmail.com, tel. kom. 788 033 790 oraz na Facebooku Fundacji Sztukarnia.

Link do zapisu

 

W Integracyjnym Klubie Kultury Olsza przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 odbędą się dwie półkolonie:

„Zimowa Akademia Teatru i Tańca” to połączenie trzech dziedzin sztuki: aktorstwa, muzyki i tańca. Uczestnicy zajęć poznają tajniki pracy aktora, nuczą się interpretacji tekstów, emisji głosu i poprawnej dykcji i kilku piosenek. Na zajęciach tanecznych dowiedzą się co to ruch sceniczny i improwizacja. Tygodniowa praca zaowocuje krótkim spektaklem dla rodziców, podczas którego każdy zaprezentuje swój talent. Nie zabraknie dobrej energii, uśmiechu i fachowej pomocy płynącej od prowadzących i opiekunów.

Informacje i zapisy: klub.olsza@krakowskieforum.pl, tel. kom. 518 267 587 oraz na Facebooku

Informacje i zapisy: klub.olsza@krakowskieforum.pl, 518 267 587 oraz na Facebooku

 

Klub Strych na ul. Masarskiej 14 zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat na zajęcia świetlicowe. Od 14 do 25 stycznia w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 15.00-16.30 można będzie zagrać w gry komputerowe, planszowe, puzzle, origami itp. Wstęp: 3 zł / zajęcia.