górne tło

Informatyka bez komputera

Lambda Days i Katedra Informatyki AGH zapraszają w sobotę, 23 lutego wszystkie dzieci z klas I-III szkoły podstawowej na drugą edycję bezpłatnych warsztatów wprowadzających do programowania. Zajęcia poprowadzi absolwent AGH Michał Ślaski. Przygotował on wyjątkowe zajęcia, które poprzez zabawę uczą dzieci myśleć jak programista.

Celem warsztatu jest zainteresowanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym informatyką. Wcale nie oznacza to lekcji z programowania przy komputerach. Wręcz przeciwnie, będziemy korzystać tylko z papieru, ołówków, kredek i z ogromnych pokładów ciekawości, jakie mają wszystkie dzieci. Rozwiązywane przez uczestników zadania będą ilustracją informatycznego sposobu myślenia.

Warsztaty oparte są o materiały projektu Computer Science Unplugged, który na język polski znakomicie przetłumaczyli dwaj absolwenci informatyki UAM Paweł Perekietka i Łukasz Nitschke. Materiały dostępne są na stronie jasijoasia.edu.pl.

Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w dwóch grupach o godz. 10.00-12.30 oraz 14.00-16.30 w Katedrze Informatyki AGH, budynek D-17 przy ul. Kawiory 21. Warsztat dla jednej grupy trwa 2,5 godziny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja przez portal Eventbrite.