górne tło

Przewodnik z aplikacją dla turysty z niepełnosprawnością

Zwiedzanie miasta dla turystów z niepełnosprawnościami nie musi być utrudnieniem. W Krakowie takie osoby mogą w łatwiejszy sposób poznawać okolice, sięgając po „Przewodnik po Krakowie dla turysty z niepełnosprawnością” wraz aplikacją mobilną.

Przewodnik wraz z aplikacją mobilną dostępny jest w wersji polskiej oraz angielskiej. Stanowi kompendium wiedzy na o dostępności wszelkich obiektów w mieście dla turystów z niepełnosprawnościami, między innymi dla osób na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcją narządu słuchu i wzroku. Mogą w prosty sposób znaleźć opisy, zdjęcia oraz informacje teleadresowe o szukanych miejscach w Krakowie.

W przewodniku baza obiektów została podzielona na trzy części: zwiedzanie, oferta kulturalno-rozrywkowa oraz informacje praktyczne. Dzięki nim turyści z niepełnosprawnościami mogą znaleźć opisy zabytków i terenów zielonych, spis krakowskich instytucji kultury czy hoteli i restauracji.

– Szczególnie z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu w przewodniku zostały umieszczone również przydatne informacje, takie jak wypożyczalnie wózków inwalidzkich, taksówki dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca, do których osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę lub sklep spożywczy – mówi Mateusz Płoskonka, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Przewodnik w formie drukowanej publikacji dostępny jest w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, przy ul. Dekerta 24 oraz w miejskich punktach informacji turystycznej. Aplikacja mobilna dostępna jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych Android, iOS i Windows Phone. Można ją pobrać w sklepach Google Play Store, Apple App Store i Windows Phone Store lub klikając tutaj.

Szczegółowe informacje dostępne pod na stronach portalu Bez barier

Przewodnik po Krakowie dla turysty z niepełnosprawnością banner