górne tło

Zielone światło dla przebudowy schroniska dla zwierząt

Radni Krakowa zgodzili się na zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, przekazując brakujące pieniądze na przebudowę schroniska dla zwierząt. To pozwoli Zarządowi Inwestycji Miejskich na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą.

Przypomnijmy, że w ogłoszonym latem przetargu na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej wpłynęły dwie oferty, obie z nich o około 25 proc. przekraczały kwoty zapisane na ten cel w dokumentach finansowych Miasta. Dlatego Zarząd Inwestycji Miejskich zwrócił się do Rady Miasta Krakowa o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i zwiększenie środków na przebudowę schroniska. W środę, 12 września, radni przegłosowali projekt uchwały. – To pozwoli nam na rozstrzygnięcie przetargu i zawarcie umowy z wykonawcą – informuje Janina Pokrywa dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożenie infrastruktury podziemnej.