górne tło

Wielokulturowość w praktyce szkolnej – przyjdź na spotkanie!

W krakowskich szkołach samorządowych i niesamorządowych uczy się już ponad 2 tysiące dzieci i młodzieży. Wielokulturowość stawia przed szkołami i placówkami edukacyjnymi wyzwania dydaktyczne i prawne, o których najlepiej rozmawiać w lokalnym kontekście. Dlatego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi zaprasza dyrektorów szkół i pedagogów szkolnych na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 12 kwietnia pod hasłem: „Włącz różnorodność. Wielokulturowość w polskiej szkole. Jestem na TAK!”.

Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak kwestię wielokulturowości reguluje polskie prawo oświatowe, o doświadczeniach w pracy z dzieckiem przybywającym z zagranicy, o tym, jak w naszym mieście wspomaga się nauczycieli uczących dzieci cudzoziemskich, a także o roli doradcy metodycznego ds. wielokulturowości. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w godz. 10.00–12.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, plac Na Groblach 9.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc poradnia prosi o potwierdzenie udziału poprzez rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu: 12 422 43 83 lub przesłanie swojego zgłoszenia drogą mailową na adres: pppddd@op.pl. Rejestracja trwa do 11 kwietnia. Więcej informacji na temat spotkania na stronie poradni www.poradnia-psychologiczna.com.

PROGRAM SPOTKANIA:

Program spotkania

W krakowskich szkołach samorządowych i niesamorządowych uczy się w tym roku szkolnym dokładnie 2343 cudzoziemców.