górne tło

Niezwykła wystawa portretów

Niecodzienną wystawę portretów można obejrzeć na Rynku Głównym w kawiarni Vis-á-Vis. Fotografie autorstwa Henryka Tomasza Kaisera przedstawiają bywalców Vis-á-Vis oraz Piwnicy pod Baranami. Wstęp jest bezpłatny.

„Galeria Portretów” to niezwykła wystawa fotograficzna składająca się z 180 portretów. Ekspozycja ma trzy odsłony, które prezentują miłośników Krakowa. Wśród fotografowanych znalazły się portrety takich znakomitości jak: Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Zbigniew Wodecki oraz Andrzej Sikorowski.

Henryk Tomasz Kaiser urodził się 13 lipca 1951 roku w Krakowie. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, Wydziału Mechanicznego. Przygodę z fotografowaniem rozpoczął 1971 roku jako członek Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 70. zdobył około 60 nagród na Międzynarodowych i Krajowych Salonach Fotografii, w tym Grand Prix i złoty medal: „Venus- akt i portret”. W latach 90-tych, publikując ponad 1500 zdjęć rocznie, był jednym z przodujących fotografików "Stock Photography" na świecie.