górne tło

Trwają VIII Krakowskie Miniatury Teatralne

Wakacje martwym sezonem teatralnym? Nie w Krakowie. Od 5 lipca do 13 lipca na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego oglądamy wybitnych aktorów, m.in. Jerzego Stuhra, Katarzynę Ucherską, Piotra Fronczewskiego, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka i Katarzynę Żak. W tym roku publiczność obejrzy pięć spektakli: „Na czworakach”, „Demony Teatru czyli mniejsza o to”, „Lekcja Stepowania”, „Edukacja Rity”, „Kto nas odwiedzi”.

– Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tegoroczna edycja odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Dziś, 10 lipca zostanie wystawiona „Lekcja stepowania”. Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. W obsadzie m.in. Izabela Dąbrowska, Anna Iberszer i Katarzyna Żak.

12 lipca zobaczymy spektakl „Edukacja Rity”. Katarzyna Ucherska i Piotr Fronczewski przedstawią historię spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Wkrótce okazuje się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje.

13 lipca „Kto nas odwiedzi” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Historia rozgrywa się w zamku, który odwiedzają duchy. Na scenie wspaniałe osobowości Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek.

Tegoroczne miniatury to powiew nowości. – Wprowadziliśmy Nagrodę dla Ambasadora. Wręczymy ją po pierwszym spektaklu Jerzemu Satanowskiemu, który od samego początku jest związany z Krakowskimi Miniaturami Teatralnymi – mówi Izabela Kosowska, Dyrektor Krakowskiego Forum Kultury, organizatora wydarzenia.

Wszystkie spektakle odbywają się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Program dostępny jest na stronie www.krakowskieforum.pl.  Bilety można kupić www.eventim.pl