górne tło

Lato w Akademii Seniora: bezpłatne zajęcia we wtorki

Krakowskie Centrum Seniora zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach Letniej Akademii Seniora. 4 lipca, o godz. 10 w Klubie Technika (dawny „NOT”) na osiedlu Centrum C10, odbyła się inauguracja wydarzenia z udziałem zastępcy prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzeja Kuliga.

W programie pierwszego spotkania znalazły się: wykłady: „Tradycje kościuszkowskie 1817–1927”, który wygłosi prof. Halina Florkowska- Francić oraz „Kościuszko tu był”, który zaprezentuje Lena Ciepły – wolontariusz Krakowskiego Centrum Seniora, a także występ Kabaretu Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Podgórze „Zielono mi”. Organizatorem Letniej Akademii Seniora jest Krakowskie Centrum Seniora.

W każdy wtorek od 4 lipca do 29 sierpnia w godzinach od 10.00 do 13.00 w lokalu NOT, os. Centrum C 10 odbywać się będą różnorodne zajęcia, wykłady, prezentacje. W ramach Akademii, Krakowskie Centrum Seniora zaprasza na rozmowy o historii, krakowskiej wodzie, o zdrowiu i urodzie. Nie zabraknie też humoru i wspólnego śpiewu.

Zgłoszenia:

Więcej informacji na stronie dlaseniora.krakow.pl.

Przypomnijmy; na os. Centrum C 10 działa powołane przez prezydenta Krakowskie Centrum Seniora - miejsce skupiające seniorów wolontariuszy, którzy chcą działać na rzecz integracji i aktywizacji krakowskiego środowiska senioralnego. Centrum realizuje zajęcia artystyczne i rozwijające aktywność fizyczną, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Pierwsza edycja Letniej Akademii Seniora odbyła się w 2014 r. W spotkaniach bierze udział corocznie ok. 100 osób.