górne tło

Do Bieńczyc dotrze ciepła woda miejska

Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „Bieńczyce”, MPEC Kraków i EDF Polska oddział nr 1 w Krakowie podpisali w poniedziałek kompleksową umowę dotyczącą realizacji programu „Ciepła woda bez piecyka” w blokach spółdzielni, w których mieszka prawie 14 tys. osób.

W ten sposób liczba mieszkań w Krakowie, w których piecyki gazowe zostały zastąpione instalacją centralnej ciepłej wody, przekroczy 25 tys. W ramach programu w latach 2017-23, w prawie 1000 budynków planuje się zastąpienie 38 tys. piecyków gazowych instalacją centralnej ciepłej wody.

„Ciepła woda bez piecyka” to program realizowany przez partnerów akcji „Ciepło dla Krakowa”, czyli unikalnej w skali kraju współpracy dwóch wytwórców ciepła: EDF Polska Oddział nr 1 i CEZ Skawina oraz dostawcy ciepła czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Podpisanie umowy było okazją do zorganizowania małego pikniku oraz uruchomieniu na terenie SM „Bieńczyce” plenerowej siłowni „Rozgrzejmy się razem”.

„Ciepła woda bez piecyka” to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się programów które służą poprawie bezpieczeństwa i podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Krakowa. Realizowany od roku 2004, pod patronatem Prezydenta Jacka Majchrowskiego, przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, EDF Polska oddział nr 1 w Krakowie oraz CEZ Skawina – czyli właścicieli marki „Ciepło dla Krakowa” – pozwolił na zastąpienie piecyków gazowych instalacją centralnej ciepłej wody już w ponad 500 blokach mieszkalnych.