górne tło

Wiosna z Biblioteką Kraków

W kwietniu Biblioteka Kraków zaprasza do swoich 56 placówek miłośników książki w każdym wieku, oferując im mnóstwo wydarzeń oraz rozmaitych zajęć. Spośród wielu propozycji warto zwrócić uwagę m.in. na spotkania autorskie adresowane do dzieci i nastolatków, przygotowane w ramach „Festiwalu Magia czytania z Fundacją PZU” (projekt Biblioteki Kraków), liczne imprezy propagujące książkę i czytelnictwo w środowisku lokalnym, zorganizowane z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, warsztaty gier planszowych dla dzieci i dorosłych.

6 kwietnia działalność zainaugurował Salon Literacki Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”, w którym pierwszym gościem był prof. Franciszek Ziejka, literaturoznawca, były rektor UJ. W tym miesiącu odbędą się jeszcze spotkania z Adamem Ziemianinem oraz Joanną Siedlecką.

Do stałych punktów comiesięcznego programu Biblioteki Kraków należą również spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, wystawy, kursy komputerowe dla seniorów, warsztaty ekologiczne i zajęcia plastyczne oraz edukacyjne, a także wykłady o sztuce i literaturze oraz popularne rodzinne zabawy około literackie.

Szczegółowy program kwietniowych wydarzeń w placówkach Biblioteki Kraków jest dostępny na nowej stronie internetowej biblioteka.krakow.pl oraz na portalu krakowczyta.pl.

biblioteka kraków  kwiecień, plakat