górne tło

Jak student z seniorem, czyli krakowski dialog między pokoleniami

Założony na początku tego roku Zespół Dialogu Międzypokoleniowego nie zwalnia tempa. Kolejne spotkanie zaplanowano na dziś na godz. 17.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10. Projekt, którego twórcą jest 90-letni krakowianin Zbigniew Miksztal, ma charakter otwarty – w każdej chwili można do niego dołączyć.

Jeśli więc jesteś seniorką lub seniorem, studentką lub studentem i masz czas, który możesz poświęcić dla wspólnego tworzenia – dołącz do Zespołu Dialogu Międzypokoleniowego. Celem projektu jest zaangażowanie młodych i seniorów w prace nad „Podręcznikiem mądrości życiowej” stworzonym przez Zbigniewa Miksztala, inicjatora spotkań. Inicjatywa zyskała poparcie Miejskiego Centrum Dialogu i doradcy prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anny Okońskiej-Walkowicz.

Od kwietnia do czerwca zespół będzie się spotykał dwa razy w miesiącu:

Aktualne informacje o spotkaniach można znaleźć na stronie internetowej MCD oraz na Facebooku. Dodatkowe informacje także na stronie internetowej Bractwa Mądrości Życiowej.

Zbigniew Miksztal jest inżynierem, społecznikiem, współtwórcą Klubu Agora i koordynatorem Bractwa Mądrości Życiowej, a także pomysłodawcą i inicjatorem powstania Zespołu Dialogu Międzypokoleniowego. Do podjęcia tej ostatniej inicjatywy skłoniło go przekonanie, że na wyzwania współczesnego świata, takie jak starzenie się społeczeństw i otaczający nas zewsząd zalew informacji związany z rozwojem nowych technologii, odpowiedzi i rozwiązań warto poszukiwać wspólnie – dialog międzypokoleniowy to doskonały sposób, by spojrzeć na problemy z różnych perspektyw. Młodzi mogą pomóc starszym rozwiązywać trudne problemy życiowe, a seniorzy mogą podzielić się swoim doświadczeniem i mądrością życiową.