górne tło

Przez tunel w Ruszczy przejedziesz nową linią autobusową nr 160

To dobra wiadomość dla mieszkańców Nowej Huty, a w szczególności Wzgórz Krzesławickich. Od soboty, 25 lutego przez tunel w Ruszczy kursuje autobus komunikacji miejskiej. Do dyspozycji mieszkańców oddana została nowa linia autobusowa nr 160, natomiast autobusy linii nr 110 będą jeździły na dotychczasowej trasie do Węgrzynowic. Przejazd tunelem skróci czas podróży pasażerom, którzy do tej pory, by przedostać się na drugą stronę terenów kolejowych, musieli nadkładać drogi.

Tunel w Ruszczy jest drogą przejazdową, która łączy ul. Za Górą i ul. Organki, a w szerszej perspektywie – Wadów z Ruszczą. Jest wąski, a w dodatku bardzo długi – wraz z dzielącą go drogą technologiczną liczy ok. 370 m. Wcześniej przejazd autobusu był niemożliwy ze względu na bezpieczeństwo ruchu. Aby przepuścić autobus przez tunel, konieczny był montaż sygnalizacji świetlnej, która została uruchomiona w styczniu.

Zmiany w Ruszczy otworzyły przed komunikacją miejską dodatkowe możliwości. Od 25 lutego pojawiła się nowa linia 160, która będzie poruszać się na trasie: al. Przyjaźni – al. Róż – Żeromskiego – Obrońców Krzyża – Kocmyrzowska – Darwina – Lubocka – Łuczanowicka – Godebskiego – Wittiga – Godebskiego – Bystronia – Glinik – Organki – Tunel w Ruszczy – Za Górą – Jeziorko – Ruszcza.

Autobus linii nr 160 będzie kursował co 40 minut w dni powszednie w godzinach około 6–17 oraz co 80 minut w pozostałych godzinach i w dni wolne (godz. 7–18).

ZIKiT