górne tło

Kraków wśród najciekawszych miast świata

Kraków znalazł się w rankingu 13. najciekawszych miast na świecie znajdujących się poza utartym, turystycznym szlakiem. Ranking przygotował portal www.howitravel.co a nasze miasto znalazło się w nim na 9. miejscu. Kraków wyprzedziły takie miasta jak La Paz w Meksyku, Castelsardo we Włoszech czy Palma De Mallorca. Zwycięzcą jest Hacelock w Nowej Zelandii.

Jak zaznaczają twórcy rankingu, Kraków, historyczna stolica Polski, miasto królów i legend to niezwykłe miasto. Perła architektury renesansowej z zamkiem i katedrą na Wawelu zachwyci każdego. Wyjątkowy klimat panuje na Rynku Głównym – największym tego typu placu w Europie, pełnym zabytków, sklepików i klimatycznych kafejek. Nie bez znaczenia jest też żydowska historia krakowskiego Kazimierza – warte odwiedzenia są piękne stare synagogi oraz liczne kawiarnie i restauracje zlokalizowane na Placu Nowym i ul. Szerokiej.

Kraków, jako kulturalna stolica Polski oferuje wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. Zwłaszcza latem odbywają się tu liczne festiwale, koncerty plenerowe. Jak piszą twórcy rankingu, wymienione atrakcje to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Kraków.

Cały ranking dostępy jest tutaj.