górne tło

Akcja Rekomendacji Krakowskich Restauracji - przedłużony termin zgłoszeń!

W październiku rozpoczęła się 11. edycja Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji. Jej organizatorem jest Urząd Miasta Krakowa oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka. Lokale będą oceniane przez anonimowych jurorów, a nagrodą będzie promocja m.in. na miejskich stronach internetowych. Termin zgłoszeń został przedłużony do 14 listopada.

W krakowskich restauracjach pojawią się anonimowi jurorzy, którzy oceniać będą ich atrakcyjność. Pod uwagę zostaną wzięte: menu, smak potraw, profesjonalizm obsługi, czystość i estetyka. Jury złożone z dziennikarzy oraz specjalistów branży gastronomicznej i turystycznej oceni także dostępność lokalu dla osób niepełnosprawnych, dostosowanie do potrzeb dzieci oraz ofertę potraw regionalnych.

W akcji uczestniczyć mogą restauracje posiadające pełną obsługę kelnerską w lokalu, zróżnicowany asortyment oraz własną toaletę. Dodatkowo restauracje mogą zgłosić się do oceny w jednej kategorii tj.: „Dla wymagających", „Dla rodzin z dziećmi", „Z małopolską potrawą regionalną" i „Lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych".

Celem akcji jest promocja krakowskiej oferty gastronomicznej. Konkurs jest otwarty. Do udziału w nim można zgłaszać restauracje w wybranych kategoriach: „Kuchnia Polska”, „Kuchnia Świata”, „PIZZERIA-SPAGHETTERIA-BISTRO-BAR” oraz podkategoriach fakultatywnych: „Dla wymagających”, „Dla rodzin z dziećmi”, „Z potrawą regionalną” i „Lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych”.

Warunkiem uczestnictwa jest dobrowolne zgłoszenie lokalu do akcji przez restauratorów, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia (wraz z bonem konsumpcyjnym) oraz dostarczenie jej do 14 listopada 2016 r. do siedziby organizatora.

Nagrodą dla wyróżnionych restauracji jest roczna promocja na stronach miejskich portali informacyjnych oraz w folderze „Kraków na widelcu”. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Partnerami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zaproszenie 

Karta zgłoszenia

Regulamin