górne tło

Akademia Młodego Krakowianina

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu przybliżyć im jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie zobaczą, jak są skonstruowane tramwaje i autobusy, nauczą się sadzić drzewa i dbać o czyste powietrze. Dowiedzą się, czy sterowanie ruchem jest skomplikowane i co robi straż pożarna, gdy otrzyma wezwanie.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz  merytoryczne jednostki i spółki miejskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Straż Miejską, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencję Rozwoju Miasta/TAURON Arenę Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w danej spółce i jednostce. W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej, program zajęć może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco.

W związku z sytuacją epidemiczną, wizyty dzieci w grudniu 2021 roku w zajezdni tramwajowej Podgórze w ramach Akademii Młodego Krakowianina, zostały odwołane.