górne tło

Akademia Młodego Krakowianina

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu przybliżyć im jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie zobaczą, jak są skonstruowane tramwaje i autobusy, nauczą się sadzić drzewa i dbać o czyste powietrze. Dowiedzą się, czy sterowanie ruchem jest skomplikowane i co robi straż pożarna, gdy otrzyma wezwanie.

Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz merytoryczne jednostki i spółki miejskie: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Straż Miejska Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Zajęcia prowadzone będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w danej spółce i jednostce. W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej, program zajęć może ulec zmianie. Prosimy o śledzenie komunikatów na bieżąco.

Wykaz dostępnych zajęć.