górne tło

Cała strefa płatnego parkowania w kieszeni

Spółka Miejska Infrastruktura udostępniła użytkownikom strefy płatnego parkowania mapki, ułatwiające poruszanie się po tej części naszego miasta, gdzie postój jest płatny.

Mapka ma nieduży, kieszonkowy format, znajdziemy na niej całą strefę, a także poszczególne podstrefy w kolorystyce zgodnej z przyjętą szatą graficzną. Użytkownicy dowiedzą się, także gdzie zlokalizowane są parkometry, czy Biuro Strefy. Na mapie jest też zaznaczony „Parking Przy Muzeum”, którego operatorem od 1 stycznia jest spółka Miejska Infrastruktura.

- W ramach pilotażu przygotowaliśmy 2 tys. sztuk mapek. Dostępne są na razie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Reymonta. Liczymy na uwagi użytkowników. Jeśli zainteresowanie taką formą prezentacji strefy płatnego parkowania będzie duży, pomyślimy o wydrukowaniu kolejnych egzemplarzy – mówi Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

Nowa forma mapki – jeśli powstanie – będzie też uwzględniała opinie i uwagi zgłaszane przez użytkowników. – Będzie z pewnością bardziej poręczna i ergonomiczna. Umieszczone informacje będą w dwóch językach – dodaje prezes Kącki.

Przypomnijmy, że informacje dostępne na mapce drukowanej oraz wiele innych udogodnień ułatwiających poruszanie się po strefie płatnego parkowania można znaleźć w aplikacji na urządzenia mobilne InfoParking. Aplikacja dostępna jest na sprzęt działający w oparciu o system Android, jak iOS.