górne tło

Wirtualny dzień otwarty Politechniki Krakowskiej

Zastanawiasz się nad studiami na Politechnice Krakowskiej? Chcesz poznać tę uczelnię, ale nie udało Ci się jej zobaczyć podczas tradycyjnych dni otwartych? Teraz masz szansę, aby to nadrobić. Już dziś (14 kwietnia) między 15:30 a 17:30 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej. W ramach wydarzenia będzie można spotkać studentów i naukowców PK bez wychodzenia z domu i – za pomocą komputera, laptopa czy telefonu – zapytać o kierunki studiów, zasady rekrutacji, stypendia czy życie studenckie.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, wystarczy 14 kwietnia w godz. 15.30-17.30 odwiedzić stronę internetową Politechniki Krakowskiej www.pk.edu.pl i wejść na czat do jednego z „pokojów” tematycznych.

Na wirtualne spotkanie z gośćmi czekać w nich będą przedstawiciele wszystkich siedmiu wydziałów uczelni, studenci i pracownicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania – o zasady rekrutacji na studia I, II i III stopnia, progi punktowe, wymagania dla kandydatów, pomoc materialną, oferty praktyk studenckich, stażów i pracy, a także o życie studenckie – kulturalne, sportowe czy społeczne. W wirtualnych „pokojach” wydziałowych będzie można uzyskać informacje o kierunkach i specjalnościach prowadzonych na każdym wydziale, programach studiów, kołach naukowych czy prowadzonych projektach badawczych.

Politechnika Krakowska na 26 kierunkach studiów i blisko 80 specjalnościach kształci obecnie blisko 16 tysięcy studentów. W letniej rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 przygotowała na studiach I i II stopnia 5448 miejsc.