górne tło

Odbiór elektrośmieci i tekstyliów można zamówić przez infolinię MPO

Mieszkańcy Krakowa dzwoniąc na infolinię MPO Kraków (801 084 084) mogą nie tylko dopytać o to, jak prawidłowo segregować odpady,  ale też umówić się na odbiór elektrośmieci (Elektrobrygada - http://mpo.krakow.pl/elektrobrygada/) oraz tekstyliów (100% korzyści - http://100procentkorzysci.pl/). Usługi nie są dodatkowo płatne – każdy mieszkaniec Krakowa jest do nich uprawniony w ramach wnoszonych opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Na infolinię MPO Kraków można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Numer infolinii jest ogólnodostępny, ale w przypadku, gdy dzwoniący ma nałożoną przez operatora blokadę na numery zaczynające się na 800 i 801 połączenie może być niemożliwe. W takim przypadku należy dzwonić na numer 12 646 22 02 lub pisać mailowo na adres: mpo@mpo.krakow.pl lub interwencje24h@mpo.krakow.pl.

Elektrobrygada – sposób na elektrośmieci

W jaki sposób pozbyć się starej lodówki, komputera czy telewizora? Nie trzeba się specjalnie fatygować.  Od maja 2014 r. mieszkańcy mogą zamawiać bezpłatną usługę MPO: ELEKTROBRYGADĘ NA TELEFON. Wystarczy zadzwonić na numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Pracownicy Elektrobrygady przyjadą o umówionej godzinie i odbiorą sprzed drzwi pralkę, lodówkę, telewizor czy inne ciężkie i elektrośmieci.

W ramach usługi można oddawać wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego takie jak: lodówki, pralki, kuchenki, małogabarytowe, np. odkurzacze, żelazka, tostery, suszarki. Ponadto sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny (komputery, laptopy, drukarki, telefony), sprzęt audiowizualny (telewizory, radia, sprzęt hi-fi), sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne (kosiarki, maszyny do szycia, wiertarki itp.), zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy z elementami elektronicznymi, a także baterie.    

100% korzyści – sposób na niepotrzebne tekstylia, sposób na pomoc potrzebującym

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie i małopolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów.

Mieszkańcy Krakowa nie muszą już szukać pojemników, w których można zostawić niepotrzebną odzież, obuwie, pościel, zasłony, itp. Wystarczy, że skorzystają z programu.

Zasady są bardzo proste. Wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100% korzyści i odbierze worki.

Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.      

Korzyści

Odebrane tekstylia są następnie selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z terenu Krakowa. Oddając niepotrzebne tekstylia w ramach naszego programu można mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. MPO Kraków i PCK mają razem ponad 200 lat doświadczenia w działalności na rzecz dobra publicznego i społecznego. Jest to gwarancja rzetelnego wsparcia potrzebujących i skutecznej ochrony środowiska.

Rola MPO Kraków

MPO Kraków przyjmuje zgłoszenia telefoniczne i zapewnia logistykę transportu. Po wyselekcjonowaniu przez PCK użytecznych tekstyliów, MPO Kraków poddaje te pozostałe i niepotrzebne procesowi przetwarzania.

Rola PCK

Tekstylia przekazane w ramach programu są selekcjonowane przez PCK pod kątem potrzeb krakowian w trudnej sytuacji. Duże doświadczenie PCK pozwoli dystrybuować tekstylia w najlepszy możliwy sposób.