górne tło

Promocja Krakowa podczas ITF Slovakiatour

W dniach 28-31 stycznia 2016 r. odbyły się XXII Międzynarodowe Targi Turystyczne ITF Slovakiatour - największa impreza turystyczna na Słowacji oraz najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowej. Targi corocznie zapewniają kompleksową informację turystyczną osobom, które chcą wyjechać za granicę.

Targi ITF Slovakiatour odbywały się w największym centrum wystawienniczym „INCHEBA” w Bratysławie, na powierzchni ponad 18 000 m2. Uczestniczyło w nich 345 wystawców z 18 krajów. Targi przyciągnęły w tym roku 70 174 odwiedzających. Małopolskie stoisko liczyło 10 m2, a wystawcami, obok Miasta Krakowa, była Małopolska Organizacja Turystyczna, Kopalnia Soli Bochnia oraz Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich.

Kraków jak co roku przyciągnął największą liczbę odwiedzających! Dużą atrakcją naszego stoiska były czerwone korale Małopolski rozdawane na stoisku. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyła się promocja spływu przełomem Dunajca na tratwach flisackich. Regionalne stroje Flisaków z Polskiego Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich przyciągały uwagę i zachęcały do odwiedzenia naszego regionu. Kopalnia Soli „Bochnia” – najstarsza kopalnia soli w Polsce - ze swoją bogatą ofertą również zainteresowała wielu Słowaków.