górne tło

Inteligentne miasta na IX Forum Nowej Gospodarki

Jakie wyzwania stoją przed polskimi miastami, co to jest inteligentne miasto  i jakie są możliwości wspierania innowacyjnych rozwiązań miejskich na poziomie krajowym i Unii Europejskiej – odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukają uczestnicy IX Forum Nowej Gospodarki, które odbywa się dziś (25 stycznia) w auli Akademii Górniczo-Hutniczej.

Tematem przewodnim IX Forum są gospodarcze i społeczne uwarunkowania przeprowadzania w polskich miastach „inteligentnej transformacji”. Jak informują organizatorzy konferencji, oczekiwanymi efektami debaty będą rekomendacje wskazujące najważniejsze działania, jakie powinni podjąć prezydenci i burmistrzowie, lokalni liderzy opinii oraz środowiska nauki i biznesu, by polskie miasta sprostały wyzwaniom i w pełni wykorzystały otwierające się możliwości.

W programie wydarzenia znalazł się m.in. referat Elżbiety Koterby, Zastępcy Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Miasta, „Kraków jako nowoczesna i inteligenta metropolia”.

Organizatorami IX Forum Nowej Gospodarki są  Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Euro InnoParkm, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Więcej informacji na: http://www.forumng.pl/