górne tło

Jak dotrzeć do TAURON Areny Kraków?

TAURON Arena Kraków znajduje się cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Aleję Pokoju z ul. Mogilską i Aleją Jana Pawła II. Znajduje się na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny. Obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. W pobliżu TAURON Areny Kraków znajdują się postoje taksówek oraz przystanki tramwajowe i autobusowe.

 

tauron arena mapka

Dojazd komunikacją miejską:

W pobliże hali szybko i komfortowo można dostać się komunikacją miejską – to zdecydowanie najlepsza forma transportu podczas Mistrzostw Europy. Swoje przystanki przy TAURON Arenie Kraków ma łącznie kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych. Przypominamy także, że wszyscy kibice posiadający ważny bilet na mecz  w dniu  określonym na bilecie, mogą podróżować komunikacją miejską za darmo.

TRAMWAJE:

przystanek: TAURON Arena Kraków /aleja  Pokoju:

linia nr 

linia nr 14 

linia nr 22 

linia nr 62 – nocna

przystanek: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/aleja Jana Pawła II):

linia nr 

linia nr 

linia nr 

linia nr 10 

linia nr 52 

linia nr 64 – nocna

AUTOBUSY

przystanek: TAURON Arena Kraków /aleja  Pokoju:

linia nr 128

linia nr 662 – nocna

autobusy – przystanek: Wieczysta

linia nr 124

linia nr 424

linia nr 664 – nocna

autobusy – przystanek: TAURON Arena Kraków

linia nr 128

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl

Jak dojechać do TAURON Areny Kraków z dworca kolejowego?

Na przystanku Dworzec Główny zatrzymują się linie tramwajowe nr: 4, 10, 14, 52, 62, 64 i autobusy: 124, 424. Na przystanku Dworzec Główny Tunel zatrzymuje się linia tramwajowa nr 5.

Jak dojechać do centrum miasta z lotniska?

Z przystanku autobusowego Kraków Airport do centrum miasta (przystanek końcowy: Dworzec Główny Wschód) kursują autobusy nr 208, 292, 902 (nocny). Są to linie aglomeracyjne. Ze stacji Kraków Lotnisko na stację Kraków Główny kursuje pociąg obsługiwany przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o rozkładzie jazdy są dostępne na stronie: http://www.malopolskiekoleje.pl/index.php/2015-08-16-20-00-10/krakow-airport-krakow-glowny.

Komunikacja miejska po meczu:

W dniach, w których rozgrywane będą mecze, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje. W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów, zarówno przy dojeździe na mecze, jak i po ich zakończeniu. W dniach 15, 17, 19, 21, 23 i 25 stycznia rezerwowe tramwaje będą wykorzystywane w godz. 16:00-23:00; 27 stycznia w godz. 14;00-23:00; 29 stycznia w godz. 16:30-23:30; 31 stycznia w godz. 13:00-20:00.

Dojazd samochodem i parkingi:

Na mecze rozgrywane w TAURON Arenie Kraków odradzamy podróż samochodem. W trakcie turnieju parking wewnętrzny jak i zewnętrzny nie będą dostępne dla kibiców. Zmotoryzowanym fanom piłki ręcznej radzimy korzystanie z komunikacji zbiorowej. Auto można pozostawić na jednym z parkingów „Parkuj i Jedź” zlokalizowanych przy ulicach Czerwone Marki oraz Balickiej.

Samochód można także pozostawić w centrum Krakowa, w strefie płatnego parkowania. Płatności należy dokonywać w parkomatach.

Park&Ride najbliżej TAURON Areny Kraków:

Zlokalizowany na terenie Muzeum Lotnictwa, wjazd od ul. T. Bora Komorowskiego. Z parkingu kursuje bezpłatny autobus do TAURON Areny Kraków – przed i po meczach.

Odległość do hali około 1,5 km. Opłata 20 zł za miejsce parkingowe.

Organizacja ruchu:

Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl