górne tło

Wszystkich Świętych 2015 [WIDEO]

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać mieszkańców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Duże inwestycje utrudniające poruszanie się po mieście uda się zrealizować przed Wszystkich Świętych. 31 października komunikacja tramwajowa wraca na ul. Dunajewskiego. Dlatego warto skorzystać z autobusu czy tramwaju, tym bardziej, że koło krakowskich nekropolii wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w ruchu kołowym oraz ograniczenia w zatrzymywaniu się.

O rezygnację z samochodów i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu apeluje też krakowska drogówka.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych dłużej czynne będą też cmentarze. Uruchomione zostaną dodatkowe dyżury dla mieszkańców. Przypomnijmy, że od kilku lat, na stronie www.cmentarze.krakow.pl, z powodzeniem działa lokalizator grobów – narzędzie, które ułatwia znalezienie miejsca pochówku rodziny i bliskich.

Loading the player...

Przy okazji odwiedzin na cmentarzach warto też pamiętać o podstawowych zasadach segregowania odpadów. Przydatny poradnik znajduje się na stronie internetowej MPO Kraków.

Kompleksowe informacje na temat spraw związanych z organizacją ruchu, komunikacją zbiorową, funkcjonowaniem cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych dostępne są poniżej:

Zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej [pdf]

Zmiany w organizacji ruchu [pdf]

Informacje organizacyjne [pdf]

Plany orientacyjne cmentarzy:

Bronowice [pdf]

Czerwone Maki [pdf]

Grębałów [pdf]

Kobierzyn-Lubostroń [pdf]

Mydlniki [pdf]

Podgórze [pdf]

Prądnik [pdf]

Prandoty [pdf]

Prokocim [pdf]

Pychowice [pdf]

Rakowice [pdf]

Wola Duchacka [pdf]