górne tło

Komunikacja miejska w święta

Komunikacja Miejska w Krakowie w okresie Świąt Wielkanocnych będzie działać bez dodatkowych ograniczeń. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek obowiązuje rozkład jazdy jak w dni powszednie. 4 kwietnia autobusy i tramwaje będą jeździły jak w sobotę, natomiast w Wielką Niedzielę i w Lany Poniedziałek – według Świątecznych rozkładów jazdy.

W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie odbywać się będzie na Salwatorze odpust – EMAUS. W związku z tym, tego dnia zostanie uruchomiona linia tramwajowa 6 kursująca wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością 20 min w godzinach ok. 7:30 – 17:30.

Ponadto, na ul. Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu i jak co roku wyłączony z ruchu kołowego zostanie przejazd z ul. Księcia Józefa w kierunku ul. Konopnickiej i z powrotem (nie dotyczy to ruchu tramwajowego).

Linia autobusowa 109 zostanie w tym dniu skrócona do przystanku Salwator.

Ponadto, na Salwatorze w rejonie pętli tramwajowej zmianie ulegnie organizacja przystanków linii autobusowych 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. W kierunku Salwatora przystanek końcowy pn. „Salwator" zlokalizowany będzie w zatoce przy Klasztorze Norbertanek, następnie z przystanku tego w kierunku ul. Księcia Józefa autobusy w/w linii będą podjeżdżać bezpośrednio na tymczasowy przystanek początkowy zlokalizowany obok pętli tramwajowej. Analogicznie, jak w latach poprzednich autobusowe przystanki początkowe przy ul. Senatorskiej oraz przelotowy przystanek tramwajowy pn. „Salwator" dla linii 1, 2 i 6 na czas trwania odpustu zostaną zawieszone.

12.04.2015 r. (niedziela) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości z okazji przypadającego Święta Bożego Miłosierdzia. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych zostanie wzmocniona Komunikacja Miejska w Krakowie, która funkcjonować będzie wg następującego porządku:

• linia 8 – kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością do 10 min (w godz. 7:00 – 17:30).
• linia 10 – kursować będzie z częstotliwością 20 min.
• linia 12 – kursować będzie wg specjalnego rozkładu jazdy w godz. 7:00 – 20:00 z częstotliwością 20 min.
• linia 22 – kursować będzie z częstotliwością 20 min.
• linia 42 - specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Kapelanka – Dietla - Grzegórzecka – Powstania Warszawskiego – Mogilska – Aleja Jana Pawła II – Bieńczycka – Andersa – Broniewskiego – Piasta Kołodzieja – Os. Piastów w godz. 7:00 – 20:00 z częstotliwością 20 min,
• linia 49 - specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Kalwaryjska – Na Zjeździe – Starowiślna – Westerplatte – Basztowa – Długa – Prądnicka – Krowodrza Górka w godz. 7:00 – 17:30 z częstotliwością 10 min, w godz. 17:30 – 20:00 z częstotliwością 20 min.