górne tło

Ferie z curlingiem. Otwarty, darmowy trening

Krakowski Klub Curlingowy podczas zimowych ferii szkolnych organizuje trening otwarty curlingu. Do spróbowania olimpijskiej dyscypliny zaprasza szczególnie dzieci i młodzież szkolną. Zajęcia odbędą się w sobotę, 28 lutego o godzinie 8.15 na lodowisku przy ulicy Siedleckiego 7.

Trening poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego, którzy „Ferie z curlingiem" organizują już po raz dziesiąty. Na zajęcia warto zabrać ze sobą ciepłą odzież i obuwie sportowe na zmianę, a także wyposażyć się w pozytywny nastrój do szczotkowania lodu! Uczestników czeka nie tylko nauka szczotkowania, ale też utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi do celu.

Curling jest zimową dyscypliną sportu z rodziny olimpijskich. Wywodzi się ze średniowiecza lecz do Polski dotarł zaledwie kilkanaście lat temu. Na świecie uprawiany przez ponad 2 mln osób, a polski wkład w tą liczbę, choć niewielki, ciągle się powiększa.

Jest to sport zespołowy, w którym rywalizują ze sobą dwie 4-osobowe drużyny. Mecze rozgrywane są na prostokątnych taflach specjalnie przygotowanego lodu. Zawodnicy poszczególnych drużyn wypuszczają na zmianę niemal 20kilogramowe granitowe kamienie. Wygrywa drużyna, której kamień znajdzie się najbliżej środka celu nazywanego "domem". Istotne są tutaj precyzja, poziom umiejętności oraz stosowana strategia. Wszystko to powoduje, że curling często jest nazywany "szachami na lodzie".

plakat