górne tło

Święto na Wolnicy

Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zapraszają mieszkańców Kazimierza na Święto Dzielnicy. Wspólne świętowanie rozpocznie się w piątek, 28 września, o godzinie 15 na Placu Wolnica.

W programie święta znalazły się m.in.: występy zespołów muzycznych, pokazy tańca, pokaz Aikido, warsztaty plastyczne, sztuki cyrkowej. Dla najmłodszych czekają: malowanie twarzy, dmuchana zamek i trampolina. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek. W trakcie Święta wybierzemy Najlepsze Ciasto Dzielnicy. Wystarczy przyjść z własnoręcznie zrobionym ciastem na plac Wolnica w godzinach 15.00 – 17.00 i zgłosić się do konkursu. Wszyscy będą mieli okazję spróbować wyrobów konkursowych!

Święto Dzielnicy jest imprezą dla społeczności lokalnej, dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji związanych z Kazimierzem. Ma ono charakter święta rodzinnego z atrakcjami dla dzieci i młodzieży. W jego przygotowanie zaangażowane są osoby uczestniczące w projekcie „Pod parasolem Kazimierza" oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Święto Dzielnicy wpisane jest w Program Rewitalizacji Społecznej „Pod parasolem Kazimierza" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu I Zatrudnienie i Integracja Społeczna, Działanie: 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.

Realizowany program ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej mieszkańców i zapobieganie negatywnym zjawiskom wśród rodzin i młodzieży.