górne tło

Dni Zdrowia dla mieszkańców

W ten weekend (29 – 30 września) mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji lekarskich i pielęgniarskich w ramach X Krakowskich Dni Zdrowia organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa.  

29 września, w ramach Białej Soboty, mieszkańcy mogą skorzystać we wskazanych przychodniach z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów (wykaz przychodni dostępny pod nr Całodobowej Informacji Medycznej: 12 661-22-40 oraz na stronie www.krakow.pl).

W niedzielę, 30 września na Rynku Głównym pod hasłami „Pamiętaj o Sercu, Miej Serce dla Serca, Zawalcz o Swoje Serce" będzie obchodzony 13. Światowy Dzień Serca.

Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz 13-ty w ponad 120 krajach, ma na celu upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmuje przede wszystkim promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz wskazuje najważniejsze zagrożenia zdrowia XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość, stres i depresję.

W punktach medycznych na Rynku Głównym będzie można bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć: wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI, poziom cukru i cholesterolu we krwi. Na miejscu będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek oraz bezpłatnie wykonać badania EKG i Echo serca. We wspólnym świętowaniu oprócz kardiologów i kardiochirurgów wezmą udział znani artyści.

Uroczystości obchodów Światowego Dnia Serca gromadzą co roku na Rynku Głównym ok. 50 - 60 tysięcy mieszkańców Krakowa.

Serdecznie zapraszamy również na stronę internetową organizatorów: http://www.krakow.ptkardio.pl

Patronat honorowy nad centralnymi obchodami Światowego Dnia Serca w Krakowie objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 (JD)

PRZYCHODNIE