górne tło

Zobacz nowy mural

Orzeł ciągnący w szponach polską flagę – tak będzie wyglądał nowy mural, który powstanie na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Kijowskiej 50. Tworzenie muralu jest wydarzeniem towarzyszącym otwarciu nowej stałej ekspozycji w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila", które odbędzie się w najbliższy czwartek (27 września). Prace przy muralu, zaprojektowanym przez Dariusza Paczkowskiego, rozpoczęły się w piątek (21 września) i potrwają do niedzieli (23 września).

Celem przedsięwzięcia jest zachowanie pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę oraz promocja stałej ekspozycji Muzeum Armii Krajowej, jedynej w Polsce i na świecie placówki ukazującej całokształt tematyki związanej z fenomenem armii Polskiego Państwa Podziemnego.

Projekt graficzny oraz mural zostały wykonane dla miasta Krakowa przez Dariusza Paczkowskiego, znanego polskiego artystę, graficiarza i street-artowca. W pracy pomogą mu wolontariusze. Dodatkowe informacje o artyście są dostępne na stronie http://3fala.art.pl/dariusz-paczkowski.

Opiekę kuratorską nad projektem sprawują: Malgorzata i Marcin Gołębiewscy. Partnerami projektu są: ROTHLEHNER - podesty ruchome Sp. z o.o., Resto-Bar-Gallery Zielone Tarasy i 3fala.art.pl. (KF)