górne tło

Akademia Młodych Orłów

Przejdź do:

OPISU PROGRAMU

HARMONOGRAM

INFORMACJE O TRENERACH

AKTUALNOŚCI

ARCHIWUM

GALERIA

 

Akademia Młodych Orłów to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, która jest realizowana wspólnie z Miastem Kraków i Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Jest to propozycja na rozwój dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Projekt jest całkowicie darmowy i skierowany zarówno do chłopców jak i dziewczynek. Uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej z wyżej wymienionych grup na Orliku przy ul. Strąkowej 3A. Treningi, podczas których często poprzez zabawę uczestnicy poznają nowe techniki oraz szlifują swoje umiejętności, są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Rekrutacja do Akademii Młodych Orłów odbywa się co roku w czerwcu podczas Dni Talentu.

Celami programu są:

● popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci (chłopców i dziewczynek) – w konsekwencji podnoszenie poziomu polskiej piłki nożnej na wstępnym etapie szkolenia;
● wychowanie w duchu sportu – kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
● bezpłatne szkolenie dzieci – zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce;
● jednolity program nastawiony na indywidualizację szkolenia  – wyznaczanie kierunku szkolenia, podniesienie jakości poprzez realizację programu;
● wsparcie dla klubów – zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;
● letnia Akademia Młodych Orłów – przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów;
● współpraca z wojewódzkimi związkami piłki nożnej w zakresie szkolenia – narzędzie w procesie kształcenia i doskonalenia trenerów.

Organizacja szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci w Polsce

 

Nasi trenerzy:

Cezary Bejm – Trener Koordynator

Henryk Sokół - Asystent

Paweł Szwajdych – Asystent

 

 

Archiwum wiadomości

 

Realizacja programu zakończyła się 30 czerwca 2020 r.