górne tło

Piątkowe niespodzianki Sinfonietty Cracovii

Kraków Airport, Kampus UJ, CORT i Fundacja Dom Nadziei - to miejsca, w których dziś, 28 listopada, swoje koncerty-niespodzianki zagra Sinfonietta Cracovia. Przypomnijmy, że cyklu koncertów „Daj się zaskoczyć!" jest elementem obchodów 20-lecia istnienia orkiestry.

Pierwszy piątkowy (28 listopada) koncert rozpocznie się o godz. 9:00 na terenie Terminalu Międzynarodowego Kraków Airport (ul. Kpt. M. Medweckiego); o godz. 11:00 muzycy pojawią się w holu Kampusu UJ (ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4).

Trzeci koncert rozpocznie się o godz. 13:00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11; a czwarty o godz. 18:00 w Fundacja Dom Nadziei (Straż Pożarna, os. Zgody 18).

Organizując cykl koncertów – niespodzianek krakowska Orkiestra Sinfonietta Cracovia chce podziękować swym mieszkańcom oraz włodarzom za przychylność przez cały okres swej dotychczasowej działalności. Gdzie muzycy pojawią się w kolejnych dniach? Śledźcie stronę www.sinfonietta.pl i profil: www.facebook.com/SinfoniettaCracovia.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia to dynamiczny i wszechstronny zespół założony z inicjatywy samych muzyków przy wsparciu Krzysztofa Pendereckiego i Elżbiety Pendereckiej, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Niezwykle wysoki poziom wykonawczy Sinfonietty potwierdza współpraca z takimi mistrzami batuty, jak: Lorin Maazel, Valery Gergiev, Christoph Eschenbach, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit czy John Axelrod. W gronie solistów współpracujących z orkiestrą znajdują się natomiast: Krystian Zimerman, Mischa Maisky, Maxim Vengerov i Pieter Wispelwey. Wśród wytwórni płytowych, dla których orkiestra nagrywała, znalazły się m.in.: Channel Classic, Arion, CD Accord i Dux.

Otwarty na różne gatunki i nieograniczający się tylko do klasycznego repertuaru Zespół, brał udział w takich projektach jak: Festiwal Unsound, Festiwal Muzyki Filmowej, przedstawienia teatralne „Chopin bez fortepianu" czy nagrania muzyki filmowej (ostatnio m.in. do produkcji „Miasto 44").