górne tło

Mural w Szpitalu Żeromskiego

Fundacja CEKIN Społeczeństwo – Kultura – Przedsiębiorczość w ramach projektu Akademia Młodych Liderów Społecznych rozpoczęła pracę nad muralem wewnętrznym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Autorami i realizatorami inicjatywy są uczestnicy Akademii Młodych Liderów Społecznych – 18 uczniów krakowskich szkół średnich, którzy uczęszczali na szkolenia z zakresu aktywności społecznej. Teraz w ramach praktycznego treningu koordynują utworzenie muralu w pokoju zabiegowym na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala im. Stefana Żeromskiego, który znajduje się na os. Na Skarpie w Krakowie. Prace nad muralem ruszyły 25 listopada. – Artyści, którzy wykonują pracę malarskie zgodzili się uczynić to pro publico bono. Pomysł muralu wewnętrznego jest pomysłem Młodych Liderów, to oni zajmują się logistyką swojego mini projektu. My, jako Fundacja sprawujemy nad nim jedynie pieczę. Patrzymy z dumą na to co robią – podkreśla Paulina Mostek, Viceprezeska Fundacji. – W imieniu Zarządu Fundacji składam serdecznie podziękowania Dyrekcji i Pracownikom Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie za życzliwość i wszelką pomoc.

W ciągu najbliższych dni w udostępnionej Fundacji sali ukończony zostanie piękny mural, który w przyszłości cieszyć będzie oczy małych pacjentów. – To wspaniała inicjatywa społeczna. W miejscu białych ścian już niebawem będziemy mogli ujrzeć podwodny świat. Cieszę się, że mogę brać udział w takim przedsięwzięciu, pozostawić po sobie ślad na lata oraz zrobić coś dobrego dla innych – mówi Gabriela Wasiewicz, uczestniczka Akademii Młodych Liderów Społecznych.