górne tło

Koncert dla talentów

Dziś (27 kwietnia, piątek) o godzinie 19.00 w Kościele Arka Pana w Nowej Hucie odbędzie się szczególny koncert muzyki organowej – obrona dyplomu Szkoły Muzycznej II stopnia. Swego talentu będzie bronił stypendysta prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie akcji „Pomagamy talentom".

Jakub Jastrzębski, który przez kilka lat rozwijał swój talent w ramach akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaprezentuje dziś słuchaczom swoje umiejętności. Zapraszamy w jego imieniu wszystkich, którzy lubią muzykę organową – wstęp na koncert jest wolny.

„Pomagamy talentom” to akcja MOPS, której celem jest znalezienie sponsorów, którzy opłaciliby roczne zajęcia dla utalentowanych dzieci z rodzin, objętych pomocą społeczną. Dzieci uczestniczą w wymarzonych zajęciach  – sponsorzy opłacają naukę języków obcych w prywatnych szkołach, naukę gry na instrumencie, szkołę baletową, zajęcia sportowe. Te zajęcia to olbrzymia szansa edukacyjna dla dzieci, których rodzin nie stać na rozwijanie ich predyspozycji. (JD)