górne tło

Remonty: będą utrudnienia

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy. W najbliższych dniach należy się spodziewać utrudnień wynikających z prac prowadzonych przy wymianie nawierzchni dróg oraz remontach torowisk.

W piątek wieczorem (6 czerwca) robotnicy zaczną zrywać asfalt na ul. Mackiewicza. Prace potrwają do niedzieli i będą kontynuowane w kolejny weekend. Ruch samochodowy nie zostanie wstrzymany, należy jednak brać pod uwagę trudności z przejazdem.

Tej samej nocy zamknięta dla ruchu zostanie ul. Grochowa. Tam utrudnienia potrwają tylko do rana.

Dłużej prace prowadzone będą na al. 29 – listopada, pomiędzy ul. Dobrego Pasterza i ul. Powstańców. Start robót zaplanowany jest na następny tydzień (11 czerwca). Jezdnia będzie częściowo zwężona. Prace remontowe zakończą się 15 czerwca.

Spore zmiany spodziewane są też w drugiej połowie czerwca. 14 czerwca rozpocznie się kolejny etap prac przy przebudowie ulicy Mogilskiej i Alei Jana Pawła II. Z ruchu tramwajowego wyłączona zostanie ulica Bieńczycka (od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego do Ronda Czyżyńskiego).

Tego samego dnia rozpocznie się też wymiana torowiska na skrzyżowaniu ulic Św. Gertrudy i Dominikańskiej. Z ruchu tramwajowego wyłączone zostaną ulice Franciszkańska, Dominikańska, Św. Gertrudy i Stradomska.

W związku z tym przygotowywane są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zostaną one zaprezentowane w ciągu kilku dni.