górne tło

Rola lidera w edukacji

„Zadania i rozwój przywódców” – to hasło tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji z cyklu „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji?” organizowanej przez Instytut Spraw Publicznych UJ oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji i Era Ewaluacji. Konferencja rozpocznie się w piątek (30 marca) i zakończy w poniedziałek (2 kwietnia). Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Konferencja, w której wezmą udział eksperci oświatowi, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, wizytatorzy, pracownicy ośrodków doskonalenia nauczycieli i przedstawiciele administracji samorządowej, odpowiedzialni za organizację oświaty z całego kraju, będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań przy wdrażaniu nowego systemu nadzoru pedagogicznego.

Szczególne miejsce organizatorzy chcą poświęcić dyskusji na temat wymagań stawianych przez państwo placówkom oświatowym, zdefiniowanym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Omówione zostaną zadania dyrektorów szkół w odniesieniu do tych wymagań. Przedstawione zostaną pomysły na ich realizację oraz dobre praktyki.

Jednym z wiodących tematów będzie także rola liderów we współczesnym systemie edukacji. Sesje eksperckie poprowadzą prelegenci z Polski, ale także m.in. z Czech, Ukrainy, Irlandii, Norwegii czy USA. Odbędą się też sesje refleksyjne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość odniesienia się do omówionych przez ekspertów tematów. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.npseo.pl. (KF)