górne tło

Kraków na Euro in English

Na stronie www.krakow.pl/english uruchomiona została anglojęzyczna wersja zakładki poświęconej turniejowi UEFA EURO 2012. Strona będzie na bieżąco aktualizowana między innymi o wyniki meczów i informacje przydatne dla kibiców i krakowian.

W anglojęzycznej zakładce o UEFA EURO 2012 znajdziemy między innymi ogólne informacje o turnieju, w tym podział drużyn na grupy. Zagraniczni goście znajdą tam też informacje o drużynach, które zdecydowały się na treningi i zamieszkanie w Krakowie. Są również obszerne informacje o bazach treningowo-pobytowych oraz krakowskich stadionach, na których będą trenowali zawodnicy. Ponieważ zakładka o Euro 2012 będzie odwiedzana nie tylko przez fanów piłki nożnej, znalazł się tam opis związków Krakowa z Anglią, Holandią i Włochami, a także wiadomości o tym, co warto w naszym mieście zobaczyć. Strona będzie też na bieżąco uzupełniana o praktyczne informacje dla osób, które przyjadą do Krakowa.

Przypomnijmy, że Kraków jest uznawany jako piąte, polskie miasto – organizator mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Świadczy o tym zaproszenie Prezydenta Krakowa do udziału w pracach Komitetu ds. Koordynacji Organizacji EURO 2012. W skład Komitetu wchodzą m.in. szefowie kluczowych dla organizacji mistrzostw resortów, wojewodowie, prezydenci miast organizatorów EURO 2012.

Na czas mistrzostw w Krakowie zamieszkają aż trzy drużyny uczestniczące w turnieju – reprezentacje Anglii, Holandii i Włoch. To pierwszy taki przypadek w ponad 70 letniej historii Mistrzostw Europy. Zdaniem ekspertów, wybór Krakowa przez jedne za najlepszych na świecie reprezentacji piłkarskich to potwierdzenie, że nasze miasto jest bardzo dobrze przygotowane do organizacji UEFA EURO 2012. (M)