górne tło

Zobacz prace artystów ASP

Projekt M5 to tytuł wystawy prezentującej prace artystów i doktorantów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Dariusza Milczarka, Olgi Ząbroń, Jana Podgórskiego, Magdaleny Bąk i Elżbiety Pamuły. Jej wernisaż odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 18.00 w Galerii Floriańska 22. Partnerem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.


Sami artyści mówią o sobie: „Choć niejedno naszą piątkę łączy – by wspomnieć chociażby problematykę planowanych rozpraw doktorskich czy fakt tak podstawowy, jak bliskość pokoleniowa młodych twórców – to gości odwiedzających wystawę czeka zaskoczenie różnorodnością języków malarskich, którymi – w pomieszczeniach Galerii – przemówi M5”.
Wystawa ma być przede wszystkim okazją do konfrontacji i dialogu. Prace prezentowane na wystawie są rezultatem mierzenia się artystów z problemami dla malarstwa absolutnie podstawowymi. Z oczywistych powodów płynie stąd pewne niebezpieczeństwo... Ale jest to jednocześnie szansa na wywołanie dyskusji o kondycji współczesnego malarstwa. Odwaga z jaką piątka krakowskich artystów tę próbę podjęła, jest godna podziwu. Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego. (KF)