górne tło

Jak ścieki zmieniają się w czystą wodę

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbywających się z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do UE, krakowskie wodociągi organizują zwiedzanie oczyszczalni ścieków.

W piątek, 9 maja o godz. 10.30 rozpocznie się zwiedzanie oczyszczalni „Kujawy". Natomiast dzień później, w sobotę 10 maja, o godz. 9.00 podwoje dla zwiedzających otworzy oczyszczalnia „Płaszów".

Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania dostępnym na  stronie internetowej www.wodociagi.krakow.pl. Zgłoszenia należy przesyłać na adres:  zwiedzanie@mpwik.krakow.pl. Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Zapisy przyjmowane są do 8 maja do godz. 14.00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy, że krakowskie oczyszczalnie ścieków Płaszów i Kujawy zostały kompleksowo zmodernizowane w ostatnich 10 latach dzięki środkom unijnym. Obecnie to nowoczesne zakłady, które w 100 proc. oczyszczają ścieki i utylizują groźne dla środowiska osady. W efekcie inwestycji przeprowadzonych w tym zakresie, Kraków został wykreślony z listy miast zatruwających Wisłę.