górne tło

Kartą miejską płać za zakupy!

W czwartek, 15 grudnia zaprezentowano nowe możliwości Krakowskiej Karty Miejskiej. Dzięki współpracy z BRE Bankiem SA, popularną niebieską kartą będzie można płacić za zakupy w sklepie i przez Internet oraz wyciągać  pieniądze z bankomatu.

„Karta miejska staje się elektronicznym portfelem, a to otwiera drogę, by była uniwersalnym narzędziem, dzięki któremu można korzystać z wielu usług. Chcemy, aby w przyszłości kartą można było płacić za parkowanie czy kupować bilety do instytucji kultury” – mówił Zastępca Prezydenta Tadeusz Trzmiel, podczas prezentacji nowych możliwości KKM.

Nowa karta miejska łączy w sobie dwie funkcje. Jest biletem okresowym w komunikacji. Ma w sobie także funkcję płatniczą. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu miejskiej spółki MPK SA z BRE Bankiem SA. „Współpracujemy z Krakowem od lat i w ramach wspólnych działań chcemy promować nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają życie mieszkańcom” – zaznaczał Dariusz Kacprzyk, dyrektor BRE Banku SA.

Karta płatnicza zawarta w Krakowskiej Karcie Miejskiej wydawana jest jako Instrument Pieniądza Elektronicznego – VISA Money. Umożliwia dokonywanie transakcji bezgotówkowych, we wszystkich punktach oznaczonych logo VISA, można nią także płacić przez Internet i telefon. Dodatkowo w każdym momencie zgromadzone środki można wypłacić w bankomacie lub dokonać ich wykupu po złożeniu odpowiedniej dyspozycji na stronie brebank.pl/prepaid.

Co ważnie, aby ubiegać się o nową KKM nie trzeba podpisywać umowy z żadnym bankiem i mogą ją posiadać osoby niepełnoletnie. Zasilenie karty jest bardzo proste. Wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku, który jest przypisany do karty. Numer rachunku nadrukowany jest na rewersie karty.

Krakowska Karta Miejska połączona z kartą płatniczą wydawana jest bezpłatnie przy zakupie nowego biletu okresowego. Pierwszy bilet można kupić w Punktach Sprzedaży Biletów zlokalizowanych na terenie Krakowa.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie kkm.krakow.pl. (M)