Już dziś w nowohuckiej Alei Róż zostanie otwarta Wystawa Ekologiczna. Jak co roku za surowce wtórne będzie można podczas niej otrzymać sadzonki roślin. Wystawa rozpoczyna krakowskie obchody Dnia Ziemi.
Międzynarodowy Dzień Ziemi jest obchodzony na całym świecie 22 kwietnia. Datę wyznaczono, by zwrócić uwagę na to, jaki wpływ ma rozwój cywilizacji na naturę. W tym dniu na całym świecie organizowane są spotkania, wiece, odczyty, konferencje naukowe. W Krakowie imprezy związane z Dniem rozpoczną się 15 kwietnia.
Wydarzenia w Krakowie będą skupione głównie na elementach edukacyjnych. Podczas Wystawy Ekologicznej tradycyjnie zaplanowanej w Alei Róż w Nowej Hucie miasto będzie chwaliło się ekologicznymi inwestycjami. Przeprowadzona zostanie też zbiórka surowców wtórnych, które będzie można wymienić na sadzonki kwiatów i krzewów. Jedna sadzonka będzie warta albo 20 butelek PET, albo 20 puszek aluminiowych, lub tyleż zużytych baterii. Na miejscu znajdzie się też specjalny kosz na termometry rtęciowe. Zbiórka surowców trwać będzie w piątek i sobotę w godzinach (15-16 kwietnia) w godzinach od 11 do 16 lub do wyczerpania zapasów