górne tło

Dwa dni w świecie sztuki

Kilkudziesięciu artystów z całej Polski reprezentujących malarstwo, grafikę, rzeźbę oraz fotografię artystyczną zaprezentuje swoje dzieła podczas weekendowych (22-23 września, sobota-niedziela), premierowych Targów Sztuki, które odbędą się w Hali Targów w Krakowie (ul. Centralnej 41a). Oprócz osobistych spotkań z twórcami odwiedzający będą mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat sztuki inwestowania w sztukę. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Podczas dwóch targowych dni ich uczestnicy obcować będą zarówno z dziełami uznanych i cenionych artystów jak i z pracami młodych twórców. Wśród kilkudziesięciu wystawców swoje prace zaprezentują m.in. czołowi polscy surrealiści: Tomasz Sętowski i Jarosław Jaśnikowski, uczennica Jerzego Dudy Gracza - Beata Jurkowska, Grzegorz Lerka – jedyny Polak, który wystawiał swoje prace w słynnej Black Heath Galery (to właśnie tam w obrazy zaopatrują się Elton John, czy Madonna), Aleksander Żywiecki, czy Wacław Jagielski. Ponadto zwiedzający będą mogli podziwiać rzeźby Arkadiusza Latosa oraz fotografie Bożeny i Waldemara Komorowskich. Bogatą ofertę przedstawią także galerie sztuki.

Organizatorzy Targów (Targi w Krakowie Sp. z o.o. i Grupa PRC Sp. z o.o.) mają nadzieję, że uda się stworzyć w Krakowie cykliczne wydarzenie pełniące rolę niepowtarzalnej platformy kontaktu między artystami i wszystkimi zainteresowanymi prawdziwą sztuką. Targi Sztuki w Krakowie adresowane są więc przede wszystkim do prywatnych kupców, kolekcjonerów, koneserów, marszandów, inwestorów jak i ludzi stawiających pierwsze kroki w dziedzinie inwestowania w sztukę. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.targisztuki.krakow.pl. (KF)