Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ekospalarnia – ścieżka edukacyjna do czerwca

Ekospalarnia, której właścicielem i operatorem jest Krakowski Holding Komunalny, od września do czerwca prowadzi działania edukacyjne w ramach ścieżki uruchomionej w 2016 r.

Zwiedzanie jest bezpłatne w ramach grup zorganizowanych, czyli dla uczniów szkół podstawowych (od 7. roku życia), szkół średnich, studentów z Krakowa oraz województwa małopolskiego. Zwiedzanie odbywa się w ciągu roku szkolnego we wtorki między godziną 8 a 14.

Ekospalarnia zaprasza również wszystkich mieszkańców Krakowa na bezpłatne zwiedzanie. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 14:00 zorganizowane jest zwiedzanie dla osób indywidualnych.

Ze względu na ogromne zainteresowanie odwiedzeniem zakładu konieczna jest uprzednia rezerwacja terminu na stronie: tutaj.  

Nowa pula terminów udostępniana jest raz na kwartał, a informacja o uruchomieniu zapisów publikowana jest w mediach społecznościowych KHK SA.

Już po wakacjach, w październikowy weekend, KHK SA organizuje Dzień Otwarty Ekospalarni. Na własne oczy będzie można zobaczyć jak z odpadów nienadających się do recyklingu produkuje się prąd i ciepło.

Czekać będzie moc atrakcji - w latach ubiegłych można było siłą własnych mięśni wyprodukować nieco prądu, spróbować  miodu z nowohuckich łąk i poeksperymentować z suchym lodem.

Ze względu na duże zainteresowanie na Dzień Otwarty będzie obowiązywać wcześniejsza rejestracja. O szczegółach i terminach KHK SA poinformuje z wyprzedzeniem w swoich mediach społecznościowych oraz na stronie khk.krakow.pl. Zaglądajcie również do Ekokalendarza.

pokaż metkę
Autor: Iwona Opałka
Osoba publikująca: Iwona Opałka
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2023-01-16
Data aktualizacji: 2023-01-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź