Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnice Krakowa

Kto wyremontuje fontannę przy ul. Basztowej?

2023-05-25

Klimat-Energia-Gospodarka Wodna poszukuje wykonawcy remontu fontanny przy ul. Basztowej. Oferty można składać do środy, 7 czerwca, do godz. 10.00.

XIII

3 oferty w przetargu na nowy zbiornik retencyjny przy ul. Udzieli

2023-05-31

W jednostce Klimat-Energia-Gospodarka Wodna trwa analiza ofert w przetargu na „Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Udzieli” w Krakowie. 

Zakończenie prac na ul. Królowej Jadwigi

2023-05-31

Ulica Królowej Jadwigi została otwarta dla ruchu samochodowego. Modernizacja fragmentu od ul. Jesionowej do ul. Robla zakończyła się zgodnie z planem. 

Baseny na Zakrzówku są wykonane poprawnie

2023-05-26

Baseny podwieszane na nowym kąpielisku w parku Zakrzówek zostały wykonane poprawnie – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Niecki mają zapewnioną odpowiednią cyrkulację wody, a boczne ściany są całkowicie ażurowe, co zapewnia stałą wymianę naturalnej i niechlorowanej wody.

Ponad 800 nowych miejsc dla maluchów

2023-05-26

W ciągu kilku lat miasto chce zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach o co najmniej 800. Zadania w budowę nowych placówek i modernizację już istniejących mogą liczyć na dofinansowane z rządowego programu Maluch+ na lata 2022–2029. Za realizację projektów mających na celu zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Kraków w międzynarodowym projekcie Smart EPC

2023-05-25

Kraków bierze udział w międzynarodowym projekcie Smart EPC. W jego ramach oprócz wymiany oświetlenia na LED, przetestuje wdrożenie elementów Smart City, które mogą posłużyć do ładowania pojazdów. Mieszkańcy w ankiecie wytypowali lokalizacje, w których takie stacje mogłyby się pojawić.

Zbieramy informacje o miejscach z azbestem

2023-05-24

Do końca lipca na terenie Krakowa będzie prowadzona inwentaryzacja miejsc, w których występuje azbest. W tym celu miasto zawarło umowę z firmą WGS84 Polska Sp. z o.o., która zaktualizuje takie nieruchomości. Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zwraca się z prośbą do mieszkańców o umożliwienie przeprowadzeni takiej inwentaryzacji przybyłym ankieterom i udzielenie niezbędnych informacji w tym zakresie. Przedstawiciele firmy będą legitymować się pismem polecającym z wydziału.

Kościół na ul. Kopernika
XVIII XVIII II

Co dalej z kościołem na Wesołej

2023-05-23

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Kopernika jest własnością Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Budynek kościoła, wraz z innymi nieruchomościami kupionymi od Szpitala Uniwersyteckiego przez miasto, został przekazany aportem Agencji w 2021 roku. Rozmowy dotyczące jego przyszłości cały czas trwają.

XVIII

Szafa Dobra wznowiła zbiórkę ubrań

2023-05-22

Do Szafy Dobra ponownie można przynosić czyste i niezniszczone wiosenne i letnie ubrania oraz obuwie na płaskiej podeszwie. W szczególności potrzebna jest odzież i buty dla osób dorosłych. Szafa przyjmuje również zabawki dla dzieci.

Krakowskie Centrum Muzyki – budowa, maj 2023

Rośnie Centrum Muzyki w Cichym Kąciku

2023-05-19

Minimalizm formy, unikatowy widok na panoramę Starego Miasta i znakomita akustyka. Krakowskie Centrum Muzyki w Cichym Kąciku rośnie z dnia na dzień.

Znajdź