Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica IV Prądnik Biały

Dworek Białoprądnicki

Przejścia. Pomiędzy słowem a obrazem

2023-06-06

Dworek Białoprądnicki zaprasza na niecodzienną odsłonę Salonu Artystycznego Beaty Anny Symołon SABAS. Już 12 czerwca o godz. 18.00 w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej odbędzie się wydarzenie pt. „Przejścia. Pomiędzy słowem a obrazem”, czyli spotkanie autorskie Ireneusza Kaczmarczyka i wystawa prac Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej.

IV

Remont chodnika na ul. Siewnej

2023-06-05

Od środy, 7 czerwca, na ul. Siewnej, na odcinku od ul. Natansona do ul. Stefanowicza rozpocznie się remont chodnika.

IV

Remont chodnika na ul. Grażyny

2023-06-05

Od 29 maja trwają prace związane z remontem chodnika na ul. Grażyny, na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do wjazdu na plac Imbramowski (po stronie placu).

Buspas na ulicy Opolskiej pozostanie

2023-05-18

Po zakończeniu inwestycji związanej z budową Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na ul. Opolskiej, czasowy buspas, który został tam wprowadzony, pozostanie. Mowa o buspasie na fragmencie ul. Opolskiej od rejonu pl. Imbramowskiego do skrzyżowania z ul. Pleszowską. Infrastruktura przeznaczona dla autobusów pozwala zminimalizować opóźnienia i zapewnia stały czasy przejazdu komunikacji miejskiej.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Propozycja zmian w komunikacji po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej

2023-04-19

Pod koniec sierpnia planowane jest otwarcie nowej trasy tramwajowej z pętli Krowodrza Górka do Górki Narodowej, co umożliwi bezpośredni, wygodny i niezawodny dojazd mieszkańcom Górki Narodowej i Prądnika Białego nie tylko do centrum Krakowa, ale także do południowych dzielnic miasta.

IV

Trwają prace przy budowie Trasy Wolbromskiej

2023-05-16

Na budowie Trasy Wolbromskiej roboty skupiają się obecnie na wiadukcie nad torami, trwa tam zbrojenie płyty obiektu. Na przełomie maja i czerwca płyta będzie betonowana. Wykonane jest już przejście dla pieszych, które wymaga jeszcze prac wokół zasypki i wykończenia.

Rozbudowa Stelmachów i Piaskowej
IV

Wybrano wykonawcę prac na ulicy Stelmachów

2023-04-20

Dla zadania związanego z rozbudową ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej pod koniec zeszłego roku został ogłoszony przetarg. Spośród sześciu ofert została wybrana firma AG System sp. z o.o.

IV

Żłobek przy ul. Lekarskiej zostanie zmodernizowany

2023-05-11

Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się do modernizacji samorządowego żłobka nr 21 przy ul. Lekarskiej. Aktualnie zadanie jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej całego przedsięwzięcia i wyboru wykonawcy dla pierwszego z etapów.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
IV

Cały tunel wzdłuż ul. Opolskiej otwarty dla ruchu

2023-05-11

Ma dwie niezależne komory, każda po dwa pasy ruchu, jest długi na ok. 100 metrów, jest w stanie przyjąć pojazdy ważące nawet do 50 ton. Od 22 maja tunel wzdłuż ul. Opolskiej – jeden z najważniejszych obiektów inżynierskich budowanych w ramach linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej – dostępny jest w całości dla kierowców.

Dworek Białoprądnicki

„Horyzonty równości” w Dworku Białoprądnickim

2023-02-20

14 czerwca odbędzie się ostatnia już odsłona cyklu „Horyzonty równości” w Dworku Białoprądnickim. To seria otwartych, bezpłatnych spotkań, wykładów i warsztatów antydyskryminacyjnych.

Znajdź