Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica III Prądnik Czerwony

Rozbudowa al. 29 Listopada: najbliższe zmiany w tymczasowej organizacji ruchu

2023-06-06

W związku z postępem prac, od czwartku, 15 czerwca wprowadzone zostaną kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu. Inaczej pojedziemy na skrzyżowaniu z ul. Powstańców i na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi.

Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

2023-06-01

Wybrane kwestie projektowe linii tramwajowej do Mistrzejowic nadal wymagają wyjaśnień, dlatego zdecydowano, że odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Będą prowadzone w formule online. Pierwsze zaplanowane jest na poniedziałek, 12 czerwca.

Rodzinny piknik
III

Rodzinny festyn „Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony”

2023-06-02

Zapraszamy na festyn rodzinny „Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony”. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w godz. 15.00–22.00 na stadionie KS Wieczysta przy ul. Chałupnika 16.

III

XXI Ogólnopolskie Dni Owada pod hasłem „Owady i ludzie”

2023-05-31

Od 2 do 4 czerwca w godzinach 10.00-16.00 , w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy al. 29 Listopada 46 odbywają się XXI Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to „Owady i ludzie”.

tramwaj do Mistrzejowic

Mniej drzew zostanie wyciętych przy budowie tramwaju do Mistrzejowic

2023-05-18

Liczba drzew do wycinki przy budowanej linii tramwajowej do Mistrzejowic zostanie ograniczona. 18 maja w tej sprawie odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta miasta Andrzeja Kuliga z przedstawicielami wykonawcy i miejskimi jednostkami.

Zieleń wokół tramwaju do Mistrzejowic

2023-05-16

Budowa tramwaju do Mistrzejowic coraz bliżej. Znamy już plan zagospodarow ania zieleni wokół nowej linii – odporne na miejskie warunku nasadzenia, zielone torowisko i przystanki oraz rewitalizacja pętli.

III

Postęp prac przy rozbudowie al. 29 Listopada

2023-04-19

Trwa rozbudowa al. 29 Listopada. Na odcinku północnym, od granicy Krakowa do przebudowywanego wiaduktu na linii kolejowej nr 95, postęp prac jest znaczący. Kierujący mogą korzystać już ze sporego odcinka nowo wybudowanej jezdni po stronie wschodniej od granicy miasta do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
III

Jaka przyszłość dla Prądnika Czerwonego?

2023-04-26

4 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. Rozmowy dotyczyły Dzielnicy III Prądnik Czerwony, w której obecnie prowadzone są prace związane m.in. z rozbudową al. 29 Listopada, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Strzelców i Lublańskiej a wkrótce rozpocznie się strategiczna inwestycja komunikacyjna dla północnych dzielnic Krakowa – realizacja linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Znajdź