Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica I Stare Miasto

Kto wyremontuje fontannę przy ul. Basztowej?

2023-05-25

Klimat-Energia-Gospodarka Wodna poszukuje wykonawcy remontu fontanny przy ul. Basztowej. Oferty można składać do środy, 7 czerwca, do godz. 10.00.

Wykonawca remontu mostu Dębnickiego wybrany

2023-05-24

Poznaliśmy wykonawcę remontu mostu Dębnickiego. Firma Most z Sopotu w postępowaniu przetargowym złożyła najtańszą ofertę (6,8 mln zł). Pomimo że inwestycja będzie jedną z trudniejszych tego roku, wykonawca zaoferował, że zasadnicze prace zrealizuje w terminie krótszym niż pierwotnie zakładał Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Tydzień bez tramwajów na ulicy Starowiślnej

2023-05-23

Do jutra, 2 czerwca, prowadzone będą prace torowe na skrzyżowaniu ulic Starowiślnej i Miodowej. W tym czasie wyłączony jest ruch tramwajów oraz nocnych autobusów na ul. Starowiślnej (na odcinku od ul. Dietla do mostu Powstańców Śląskich), a także na ul. Na Zjeździe.

70 lat X LO

Jubileusz 70-lecia X LO – zaproszenie dla absolwentów

2023-05-22

W tym roku 70-lecie istnienia obchodzi X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w październiku. Szkoła już teraz zaprasza wszystkich swoich absolwentów do udziału w tym wydarzeniu.

Ten DOM to będzie kosmos!

2023-05-19

Przenośne planetarium, warsztaty kodowania i animacji poklatkowej, eksperymenty naukowe, a do tego obserwacje słońca przez bezpieczny szukacz oraz tworzenie mapy układu słonecznego. Brzmi kosmicznie? Tak właśnie będzie podczas nadchodzącego Dnia Otwartego Magistratu. 4 czerwca zapraszamy na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i w jego okolice do wspólnej zabawy, nauki i zwiedzania!

Dzielnica I I

SKOZK przekaże blisko 6,5 mln zł dofinansowania na remont Kossakówki

2023-05-17

Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa przeznaczył 6 480 000 zł na kompleksowy remont historycznej siedziby Kossaków i dostosowanie obiektu do potrzeb muzealnych. Przekazanie promesy odbyło się 17 maja na terenie Kossakówki.

Park Wisławy Szymborskiej nabiera barw!

2023-04-07

W parku im. W. Szymborskiej przy ul. Karmelickiej trwają dalsze nasadzenia drzew, krzewów, bylin i roślin wodnych. Powstają alejki spacerowe, montowane są ławki oraz stojaki rowerowe. Zieloną przestrzeń zaczynają dopełniać motywy związane z twórczością krakowskiej noblistki. Park zostanie udostępniony spacerowiczom w setną rocznicę urodzin poetki.

Pięć firm chce budować kładkę między Kazimierzem a Ludwinowem

2023-05-08

Pięć firm złożyło oferty w przetargu na budowę kładki nad Wisłą, która połączy Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem. Propozycję będą teraz analizowane pod względem formalno-prawnym.

Dzielnica I I

O Starym Mieście z mieszkańcami dzielnicy

2023-04-27

Wróciliśmy z cyklem „Porozmawiajmy o Krakowie”, rozpoczętym w zeszłym roku. Spotkania dzielnic na północy miasta inaugurujemy dyskusją z mieszkańcami centralnej dzielnicy Krakowa – Starego Miasta. 21 marca z mieszkańcami Dzielnicy I rozmawiali zastępcy prezydenta: Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk oraz dyrektorzy miejskich instytucji, którzy odpowiadali mieszkańcom na najbardziej nurtujące pytania.

Znajdź