Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przebudowa fragmentu al. Solidarności – raport z konsultacji

Gotowy jest raport z konsultacji społecznych na temat przebudowy alei Solidarności, na odcinku od placu Centralnego do ulicy Bulwarowej.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach konsultacji, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca br., mieszkańcy zapoznali się z dwoma wariantami realizacji tej inwestycji:

  • Wariant pierwszy zakłada zachowanie dwóch pasów ruchu na całej długości przebudowywanego odcinka drogi oraz przebudowę skrzyżowań i poszerzeń peronów przystankowych.
  • Wariant drugi zakłada przebudowę układu drogowo-torowego z wyznaczeniem jednego pasa ruchu za pomocą metod organizacji ruchu drogowego wraz z przebudową skrzyżowań i poszerzeniem peronów przystankowych.

Zgodnie z podjętymi ustaleniami na spotkaniach konsultacyjnych, nowy, tzw. wariant trzeci, zostanie opracowany w ramach nowej umowy i przedstawiony do opinii lokalnej społeczności.

Podsumowaniem konsultacji jest raport w formacie PDF. W dokumencie ujęte zostały działania informacyjne podjęte podczas konsultacji oraz zgłoszone przez mieszkańców wnioski i uwagi.

Dalsze prace związane z realizacją zadania można śledzić na stronach internetowych Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz w miejskim serwisie Inwestycje w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-08-22
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź