Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Będzie ponowna dyskusja nad projektem „Kombinat”

Projekt planu „Kombinat” – w zakresie wprowadzonych zmian - będzie ponownie dostępny dla mieszkańców. Obszar ten to ponad 900 hektarów powierzchni w dzielnicy Nowa Huta. Wyznaczają go ulice Ujastek Mogilski, część ulicy Igołomskiej, Wielkich Pieców i Karola Łowińskiego. Ze szczegółami można zapoznać się do 27 czerwca.

W tej sprawie mieszkańcy mogą się kontaktować z Wydziałem Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa w godz. od 8.00 do 15.00. Wizytę można umówić na konkretną godzinę - mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub telefonicznie pod numerami: 12 616 85 26, 12 616 85 42.

Projekt wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie dostępny na stronie internetowej: bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne.

Dyskusja nad projektem odbędzie się 20 czerwca o godz. 15.30, stacjonarnie w urzędzie miasta, a transmisja online na stronie bip.krakow.pl.

Planiści czekają na uwagi mieszkańców do 11 lipca za pomocą formularza.

Uchwalenie planu umożliwi m.in. przeprowadzenie procesów rewitalizacji i rewaloryzacji terenów poprzemysłowych oraz wpłynie na zasady modernizacji istniejących zakładów przemysłowych. Istotną kwestią będzie przebudowa ul. Igołomskiej i realizacja kolejnych etapów projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Wszystko to będzie impulsem dla zrównoważonego rozwoju tej części miasta.

Prace nad planem rozpoczęły się w 2019 roku.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-22
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź